Jak przechowywać rower w małym mieszkaniu?

Wraz ze wznowieniem sezonu rowerowego, jak bumerang wraca pytanie o przechowywanie roweru w niewielkim mieszkaniu. Takie rozwiązanie ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Warto jednak zaznaczyć, że nie każdy ma... Czytaj dalej

20 maja 2020
Artykuł z kategorii: Dyskusje, Wnętrza

Wraz ze wznowieniem sezonu rowerowego, jak bumerang wraca pytanie o przechowywanie roweru w niewielkim mieszkaniu. Takie rozwiązanie ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Warto jednak zaznaczyć, że nie każdy ma dostęp do piwnicy czy garażu. W takim wypadku nie ma innego wyjścia – trzeba przechowywać swój rower w mieszkaniu.

jak przechowywać rower w mieszkaniu?

Szybko przekonasz się, że to rozwiązanie wcale nie jest uciążliwe. Co więcej, jeśli wszystko zrobisz, jak należy, to takie rozwiązanie może być równie wygodne, co przechowywanie roweru w garażu. Żeby tak się stało, będą Ci potrzebne stalowe profile i porządne haki, ale po kolei.

Najpopularniejszym sposobem na przechowywanie roweru w niewielkim mieszkaniu, jest oczywiście zawieszenie go na ścianie. Właśnie w tym celu wykorzystasz wcześniej wspomniane haki i profile. Zanim się jednak za to zabierzesz, powinieneś odpowiednio zabezpieczyć ścianę przed ewentualnymi zabrudzeniami. Zmywalna farba, jakaś tapeta lub pokrycie z pleksi w zupełności tutaj wystarczy.

Przygotować musisz także haki. Powierzchnia, która będzie stykała się z rowerem, musi być pokryta czymś miękkim. W innym wypadku możesz porysować lub nawet uszkodzić swój rower. Co ciekawe, takie uchwyty można wieszać także na suficie. Oczywiście takie rozwiązanie wiąże się z tym, że ściąganie czy wieszanie roweru nie będzie należało do najprzyjemniejszych czynności. Oszczędzisz za to trochę miejsca, co w niektórych przypadkach ma ogromne znaczenie. Jeśli jednak ten niewielki ubytek w przestrzeni domowej nie jest dla Ciebie zbyt wielkim problemem, to polecamy zawiesić rower na wysokości ramion – wtedy ściąganie i zakładanie roweru będzie najprostsze.

Przechowywanie roweru na balkonie

Jeśli Twoje mieszkanie ma dostęp do balkonu, możesz to wykorzystać. Trzeba jednak pamiętać, że takie rozwiązanie niesie ze sobą skutki – rower pozostawiony na balkonie jest narażony na działanie wilgoci. Można to rozwiązać różnymi nakryciami lub pokrowcami, ale to nie zmienia faktu, że częstszy serwis będzie po prostu wskazany. Z drugiej jednak strony oszczędzasz w ten sposób sporo miejsca i nie ryzykujesz, że Twoje ściany będą narażone na błoto i wilgoć.

Trzeba jednak pamiętać o właściwym zabezpieczeniu. Dotyczy to głównie osób, które mieszkają na parterze. Ogólnie możesz przyjąć, że im wyżej mieszkasz, tym Twój rower jest bezpieczniejszy, ale zostawianie roweru bez zabezpieczenia, jeśli od ziemi dzieli Twój balkon 1 lub 2 metry, nigdy nie będzie dobrym pomysłem.

Sam widzisz, niezależnie od tego, co wybierzesz, musisz się dobrze przygotować. Szybko zrozumiesz, że to wcale nie jest trudne, a dzięki temu będziesz mógł przechowywać swój rower nawet w najmniejszym mieszkaniu w blokowisku.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Jak przechowywać rower w małym mieszkaniu?

Oceń
Ocena 4.8/5 na podstawie 9 ocen

Dodaj komentarz