Sposób na urozmaicenie twojej powierzchni – antresole

Jeśli mieszkasz w domu lub w mieszkaniu o znacznej wysokości – przynajmniej 3 metry, warto zastanowić się nad aranżacją antresoli. Ten artykuł wyjaśni ci czym są antresole, dla kogo są... Czytaj dalej

5 grudnia 2018
Artykuł z kategorii: Pokój, Wnętrza

Jeśli mieszkasz w domu lub w mieszkaniu o znacznej wysokości – przynajmniej 3 metry, warto zastanowić się nad aranżacją antresoli. Ten artykuł wyjaśni ci czym są antresole, dla kogo są przeznaczone i gdzie szukać fachowej pomocy w ich montażu.

Czym jest antresola?

Według Wikipedii antresola to „pomieszczenie jedno lub kilkopokojowe, wydzielone z przestrzeni parteru, piętra budynku mieszkalnego lub hali przemysłowej. Nie stanowi osobnej kondygnacji”. Jak łatwo można się zorientować, antresola to po prostu nadprogramowa przestrzeń twojego domu/mieszkania, która może być dowolnie wykorzystana.

schody

Fotografia Flickr.com CC 2.0 HeatherLWilliams

Zalety antresoli

Znani architekci wyszczególniają kilka zalet antresoli. Oto dwie z nich:

  • Dodatkowy pokój dla dziecka – jeśli jesteś rodzicem i mieszkasz na małej powierzchni, to warto zastanowić się nad zaaranżowaniem antresoli dla twojego dziecka. W ten sposób rodzice zyskują nieco wolnej przestrzeni od zabawek i różowych bądź niebieskich ścian, a dziecko może poczuć się odrobinę dorosłym – będzie musiało dbać o czystość swojej przestrzeni i spać we własnym łóżeczku, co jest niezwykłym wyzwaniem zarówno dla dziecka jak i rodzica.
  • Dodatkowa sypialnia lub gabinet – jeśli mieszkasz w wysokiej kawalerce i pragniesz posiadać oddzielną sypialnię, to antresola może być doskonałym rozwiązaniem. Antresola może być również twoim gabinetem, gdzie możesz tworzyć interesujące projekty bez przeszkadzania swojemu partnerowi.

Możliwe problemy

Chociaż zwolenników antresoli jest znacznie więcej niż przeciwników, warto również rozważyć minusy takiej konstrukcji. Głównym zastrzeżeniem do antresoli jest problem z ogrzewaniem. Wiadomo, że ciepło „ucieka” do góry. Dlatego warto pomyśleć o odpowiednim rozmieszczeniu grzejników, aby nagrzać zarówno dół pokoju jak i antresole Warszawa. Na szczęście wykwalifikowany fachowiec udzieli takiej rady podczas montażu.

Gdzie znaleźć odpowiedniego fachowca?

Jeśli marzysz o posiadaniu takiej antresoli, warto skontaktować się z fachowcami, którzy zaprojektują i zamontują antresolę twoich marzeń. Warto wtedy poszukać firmy antresole w Warszawie w celu omówienia szczegółów współpracy.

Jak wygląda współpraca z profesjonalistami?

Najlepiej wybrać renomowaną firmę z długoletnim stażem na rynku. Tylko wtedy będziesz miał pewność, że twoja antresola będzie wykonana solidnie i posłuży ci wiele lat.

Na początku, najlepiej spotkać się w twoim mieszkaniu lub domu. Wtedy właściciel posesji będzie mógł dokładnie wytłumaczyć jak wyobraża sobie zastosowanie antresoli w swoich czterech ścianach, a fachowiec może od razu zweryfikować, czy taka koncepcja jest możliwa do wykonania. Co więcej, fachowiec może wymierzyć twoją przestrzeń, zbadać wytrzymałość ścian oraz zaproponować wstępną koncepcję.

Drugie spotkania często odbywa się w biurze fachowca i składa się z prezentacji wizualnej antresoli. Na tym etapie właściciel mieszkania może jeszcze zaproponować jakieś zmiany lub o nie zapytać fachowca. Rzetelny i profesjonalny fachowiec nie będzie kłamał na temat możliwości wykonania niewykonalnego projektu antresoli.

Po pewnym czasie(jeśli klient go jeszcze potrzebuje), klient podejmuje decyzję i wtedy cały projekt antresoli wchodzi w życie. Fachowiec kontaktuje się z stolarzem i wspólnymi siłami realizują projekt klienta. Po kilkunastu dniach, kiedy szkielet antresoli jest gotowy, następuje montaż w domu klient, który trwa kilka godzin. Antresole są zazwyczaj dostarczane we fragmentach, które są montowane w całość w domu klienta.

 

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Sposób na urozmaicenie twojej powierzchni – antresole

Oceń
Ocena 4.8/5 na podstawie 4 ocen

Dodaj komentarz