Budowa hali magazynowej

Hale magazynowe są nieodzownymi obiektami prowadzenia działalności w branżach produkcyjnych, handlowych, a czasem nawet usługowych. Produkcja każdego rodzaju wyrobów wymaga magazynowania czy to produktów gotowych, czy też surowców i półproduktów.... Czytaj dalej

24 lutego 2020
Artykuł z kategorii: Przemysł, Wyposażenie wnętrz

Hale magazynowe są nieodzownymi obiektami prowadzenia działalności w branżach produkcyjnych, handlowych, a czasem nawet usługowych. Produkcja każdego rodzaju wyrobów wymaga magazynowania czy to produktów gotowych, czy też surowców i półproduktów. Podobnie w przedsiębiorstwach handlowych, produkty do sprzedaży trzeba gdzieś magazynować – oczywiście z pewnymi wyjątkami, gdy sprzedaż odbywa się np. na zasadzie dropshippingu.

Fot. Materiały prasowe redakcji

Przedsiębiorstwa usługowe tj. np. firmy logistyczne potrzebują często wielu magazynów i to niemałych, w których przede wszystkim przesyłki są przeładowywane i sortowane. Dlatego hale magazynowe mają tak ogromne zastosowanie i mimo jednego celu mogą się bardzo różnić od siebie.

JAKĄ HALĘ MAGAZYNOWĄ WYBRAĆ

Decydując się na inwestycję w halę magazynową, inwestor staje przed decyzją, w jaką halę zainwestować. Na rynku dostępne są dwa, a w zasadzie trzy rozwiązania tj. hale murowane, hale stalowe oraz hale namiotowe.

Kiedyś najbardziej popularnym rozwiązaniem były te pierwsze, jednak aktualnie hale stalowe zaczynają wypierać hale murowane. Jest to spowodowane szeregiem zalet hal stalowych i ograniczeniami hal murowanych. Porównując oba rozwiązania, hale stalowe z jednej strony z powodzeniem zastępują hale murowane, a z drugiej wyróżniają się dużą elastycznością i możliwością łatwej rozbudowy i powiększenia obiektu, szybkością realizacji inwestycji, a także zoptymalizowanymi kosztami budowy.

Przy mniej wymagających produktach, które będą przechowywane w magazynie, alternatywnym rozwiązaniem do hal stalowych są hale namiotowe – tańsze i szybsze rozwiązania, mniej trwałe niż hale stalowe, ale również przy użyciu odpowiednich materiałów, z powodzeniem mogą być wykorzystywane o każdej porze roku przez wiele lat.

Jeżeli chcą Państwo poznać cenę budowy hali magazynowej dla Państwa firmy, można skorzystać z formularza dostępnego na stronie doświadczonego producenta hal www.stick-hale.pl, po wypełnieniu którego otrzymają Państwo zwrotnie indywidualną wycenę budowy hali magazynowej.

BUDOWA STALOWEJ HALI MAGAZYNOWEJ

Stalowe hale magazynowe mogą mieć różne wymiary, różne wyposażenie, mogą być pokryte różnymi materiałami, mieć różne wejścia i ścieżki komunikacyjne – wszystko to zależy od potrzeb, wymagań i możliwości przedsiębiorstwa. Cały proces budowy hali sprowadza się do projektowania, produkcji elementów i montażu obiektu w docelowej lokalizacji. Jednak bardzo ważnym etapem przed samym projektowaniem jest przeprowadzenie dokładnej analizy z jednej strony potrzeb i oczekiwań inwestora a z drugiej strony istniejących ograniczeń.

Stalowe hale magazynowe zbudowane są z solidnej stalowej konstrukcji nośnej, a ściany i dach mogą być pokryte np. płytami warstwowymi o różnym wypełnieniu lub blachą trapezową. Z tym, że płyty warstwowe są szczególnie polecane, gdy istotnym aspektem jest zapewnienie doskonałej termoizolacji wewnątrz obiektu.

Więcej informacji na temat hal magazynowych można znaleźć na podanej wyżej stronie internetowej czołowego producenta magazynów. Firma Stick Hale, to doświadczony producent hal stalowych z licznymi realizacjami w kraju i zagranicą. Potwierdzeniem wysokiej jakości oferowanych produktów i usług są certyfikaty i zadowolenie klientów.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Budowa hali magazynowej

Oceń
Ocena 4.4/5 na podstawie 12 ocen

Dodaj komentarz