Bielany: zielona dzielnica Warszawy. Osiedle METROBIELANY dla miłośników zieleni!Mieszkając w tak dużym mieście, jakim jest Warszawa, czasami zdarza się, że tęsknimy za większym kontaktem z zielenią i przyrodą. Na szczęście, w Warszawie mamy dostęp do parków i lasów, które mogą stać się świetnym miejscem na wypoczynek.

Bielany nie są pod tym względem wyjątkiem, wręcz przeciwnie, mogą nam zaproponować sporo terenów zielonych!

Lasy w dzielnicy Bielany

Bielany to miejsce, które pozwala na nam obcowanie z przyrodą. Przykładem może być piękny i bardzo dobrze przystosowany do potrzeb lokalnych mieszkańców Park Młociński, który latem jest częstym celem wycieczek Warszawiaków. Dlaczego? Park Młociński posiada bowiem nie tylko ścieżki spacerowe, dzięki którym można wybrać się na przyjemną przechadzkę z rodziną i przyjaciółmi, ale dysponuje również specjalnie przygotowaną infrastrukturą piknikową. Dzięki temu, jest to doskonałe miejsce, żeby zaplanować spotkanie z bliskimi osobami i zjeść wspólnie posiłek. W tych wyznaczonych strefach można także odpocząć w trakcie wycieczki.

Warszawa

Fot. Materiały prasowe redakcji

Miłośnicy zieleni mogą odwiedzić Las Bielański, w którym znajduje się zabytkowy klasztor kamedułów, jeden z ciekawych zabytków dzielnicy Bielany. Na tym jednak nie koniec! Na Bielanach znajduje się również Las Lindego, który jest ulokowany w sąsiedztwie Szpitala Bielańskiego. Tak duża ilość terenów zielonych pozwala na spacerowanie w pięknych okolicznościach przyrody i daje możliwość złapania oddechu od życia w tak wielkim mieście, jakim jest Warszawa.

Na terenie Bielan możemy dodatkowo napotkać parki stworzone z myślą o lokalnej ludności. Niekiedy, poza ławkami, na których można usiąść, odpocząć, poczytać gazetę lub książkę, w miejskich parkach znajdziemy także place zabaw dla dzieci, dzięki którym rodzice mogą spędzić trochę czasu ze swoimi pociechami poza domem. Dla maluchów i ich rodziców to może być substytut własnego ogrodu, którego często nie posiadają.

METROBIELANY – osiedle w pobliżu zieleni

Osiedle METROBIELANY, położone jak sama nazwa wskazuje, w dzielnicy Bielany, mieści się niedaleko stacji Metro Młociny, która wchodzi w skład pierwszej linii metra. Dzięki takiej lokalizacji, mieszkańcy osiedla mogą korzystać z bielańskich lasów i parków, co stanowi duży plus inwestycji, zwłaszcza dla osób, które nie wyobrażają sobie braku kontaktu z przyrodą. Bielany to dzielnica, która pod tym względem ma dużo do zaproponowania swoim mieszkańcom.

Konkludując: Bielany to dzielnica, która obfituje w tereny zielone. Poza zwyczajnymi parkami, znajdziemy tutaj również piękne lasy, w których wytyczone są ścieżki dla pieszych, w związku z czym idealnie nadają się na krótsze i dłuższe spacery. Obecność podobnych obszarów to dla mieszkańców Bielan często bardzo duża zaleta tej dzielnicy, zwłaszcza jeśli swój wolny czas chcą spędzać w aktywny sposób i szukają miejsc, w których mogliby odpocząć na łonie przyrody.

Powinieneś przeczytać także:

Oceń ten artykuł

Ocen: Bielany: zielona dzielnica Warszawy. Osiedle METROBIELANY dla miłośników zieleni!

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz